WYCIECZKA DO REZERWATU PRZYRODY KUŹNIK

W kwietniu przedszkolaki wyruszyły na wycieczkę krajoznawczą do rezerwatu przyrody Kuźnik w gminie Piła. Pod opieką pani leśnik Anny Kałki z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra, dzieci miały okazję zapoznać się z różnymi aspektami przyrody, jakie oferuje rezerwat, m.in. roślinami, drzewami, zwierzętami i ich siedliskami. Pani leśnik opowiadała dzieciom o sposobach ochrony przyrody, a także wyjaśniła, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Dzięki wycieczce przedszkolaki zyskały nową wiedzę i doświadczenie, a także nauczyły się szacunku do przyrody oraz do jej mieszkańców. Wycieczka ta dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń i pozytywnych emocji, była także ciekawą lekcją przyrody, odbywającą się w relaksującym otoczeniu i bezpośrednim kontakcie z naturą.