Hymn przedszkola

UROCZYSTE NADANIE IMIENIA

7 października 2010r. odbyła się uroczystość nadania imienia naszej placówce: „PUBLICZNE PRZEDSZKOLE nr 14 im. WRÓBELKA ELEMELKA w PILE”. W tym dniu pracownicy i dzieci przybyli do przedszkola ubrani w stroje galowe z przypiętymi emblematami logo przedszkola. Po śniadaniu odwiedzili Nas najważniejsi w życiu Naszego przedszkola goście. Uroczystość uświetniły występy taneczne dzieci. Ponadto przedstawiciele grupy: „Jeżyki”, „Zające”, „Myszki”, „Wróbelki”, „Sówki”, „Wiewiórki” i „Sikorki” w przebraniach recytowali wierszyki, mające na celu zaznajomienie wszystkich z nowymi nazwami grup. Następnie Prezydent Miasta Piły demonstracyjnie przeciął wstęgę, odsłaniając tym samym logo przedszkola. Wszyscy wspólnie odśpiewali „Hymn Przedszkola”.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych uroczystość nadania imienia dzieci mogły świętować ze swoimi rodzicami na festynie, który odbył się w ogrodzie przedszkolnym. Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne dzieci. Głównymi atrakcjami było: malowanie twarzy, przejazd dorożką, pokaz tresury psów. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy przy głośnej muzyce i słodkim poczęstunku.

NADANIE IMIENIA „WRÓBELKA ELEMELKA”

Ideą nadania imienia naszemu Przedszkolu było to, aby placówka kojarzyła się dzieciom z czymś im bliskim.
Chciałyśmy, by jej wyróżnikiem nie był jedynie oficjalny numer, ale coś, co stanowiłoby znak rozpoznawalny w dziecięcej świadomości i z czym dzieci chciałyby się identyfikować.

Wybierając imię zwróciłyśmy uwagę na dalekie od miejskiego zgiełku położenie przedszkola oraz na treści, jakie staramy się od lat przekazać naszym przedszkolakom za pośrednictwem przyjemnie kojarzących się postaci literackich.

Wybór padł na bohatera opowiadań Hanny Łochockiej

„Wróbelka Elemelka”

Postać wróbelka Elemelka, łączy pokolenia – jest bliska zarówno dzieciom, jak i rodzicom, którzy poparli nasz pomysł i zaakceptowali imię.

Chciałyśmy, aby był on codziennym towarzyszem dzieci w zdobywaniu nowych doświadczeń, uczył je przyjaźni, życzliwości i umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Ten niepozorny ptaszek, podobnie jak małe dziecko jest zafascynowany życiem, poznaje świat wszystkimi zmysłami, z pasją odkrywa istotę przeróżnych zjawisk.

Jesteśmy przekonane, że mając takiego przyjaciela, nasi wychowankowie, opuszczając przedszkole, będą wrażliwi na środowisko naturalne, samodzielni i odpowiedzialni.

NASZE LOGO

AUTORKI: Renata i Anna Parchimowicz

NASZ HYMN

SŁOWA I MELODIA: Piotr Megger

1. Czy to słońce czy to deszcz, czy też chłodny, zimny dzień, ja z radością biegnę gdzie Elemelek wita mnie.
    Tutaj uśmiech, obiad, sen, klocki, miś i dzieci śpiew, z Elemelkiem jest zabawa, pytasz gdzie -ja odpowiadam.

Ref. Jeden – cztery, to są nasze numery.
Ele – melek, to wróbelek z czternastki jest.

• Gdzie kolegów wielu mam, gdzie nie jestem nigdy sam, gdzie mnie uczy Elemelek, jak być dobrym przyjacielem.
    Ja odpowiedź dobrze znam, kto tu chodzi, przyzna sam, że to miejsce jest wspaniałe, do zabawy doskonałe.

Ref. Jeden – cztery, to są nasze numery.
Ele – melek, to wróbelek z czternastki jest.