WYCIECZKA DO LOKALNEGO CENTRUM NAUKI

7 września w ramach działalności Klubu Młodego Odkrywcy nasi „Mali badacze” pojechali na wycieczkę do Lokalnego Centrum Nauki „Metalowe Inspiracje” w Wałczu. Już sam przejazd busem wzbudził wiele emocji, ale prawdziwe atrakcje dopiero na nas czekały. Dzieci uczestniczyły w warsztatach chemicznych i zajęciach z klockami lego. Samodzielnie wykonały tęczę w probówce dodając kolejno odpowiednie kolory oraz piękne i pachnące mydełka. Na zajęciach lego poznały podstawy kodowania. Przedszkolaki miały okazję pobawić się samolotem na baterię słoneczną kierując strumień światła na samolot, aby mógł się unieść w powietrze. Dzieci zobaczyły jak działa elektrownia wodna oraz zapoznały się z symulatorem lotu odrzutowca oraz symulatorem jazdy.

Opracowała: Anna Parchimowicz