WIZYTA RATOWNIKA MEDYCZNEGO W PRZEDSZKOLU

Dnia 19 maja w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe warsztaty z udziałem Ratownika Medycznego, który przyjechał specjalną karetką i przyniósł ze sobą fascynujący sprzęt medyczny. Był to niezapomniany dzień pełen wiedzy i emocji dla naszych przedszkolaków.

Ratownik Medyczny, pan Maciej Maćkowiak, przybył na miejsce w pełnym umundurowaniu, gotowy do podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi uczestnikami. Dzieci były pod wrażeniem karetki, która przyjechała na podwórko przedszkola. Przez chwilę mogły z bliska zobaczyć, jak wygląda pojazd ratowniczy i jakie urządzenia są w nim używane podczas udzielania pomocy medycznej. Po wizycie w karetce przyszedł czas na prezentację różnego rodzaju sprzętu medycznego, który jest stosowany przez ratowników w sytuacjach awaryjnych. Dzieci miały okazję zobaczyć apteczkę pierwszej pomocy, termometr, stetoskop, maskę tlenową oraz ciśnieniomierz. Pan Maciej przystępnie wyjaśniał, jak każde z tych narzędzi jest używane w celu udzielenia pomocy osobie potrzebującej.

Ratownik Medyczny przeprowadził również w grupach “Zające” i “Jeżyki” mini warsztaty z pierwszej pomocy. Dzieci uczyły się, jak prawidłowo zadzwonić na numer alarmowy, jak udzielić pomocy w przypadku zadławienia, jak zawiązać opatrunek i wiele innych przydatnych umiejętności. Pan Maciej tłumaczył wszystko w sposób przystępny i dostosowany do wieku dzieci, aby zapewnić im zrozumienie i pewność w sytuacjach awaryjnych. Nasze przedszkolaki były zachwycone warsztatami z Ratownikiem Medycznym. Miały możliwość zadawania pytań, a pan Maciej chętnie na nie odpowiadał. Wszyscy mogli się przekonać, jak ważne jest udzielanie pomocy w nagłych sytuacjach i jaką rolę odgrywają ratownicy medyczni w społeczeństwie. Na koniec dzieci dostały upominki od pana ratownika.

Dziękujemy serdecznie panu Maciejowi Maćkowiak za wizytę oraz za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z naszymi przedszkolakami. Te warsztaty na pewno przyczyniły się do zwiększenia świadomości i umiejętności naszych dzieci w zakresie pierwszej pomocy.