WIĘCEJ RUCHU DLA MALUCHÓW- ZABAWY I ĆWICZENIA Z WYKORZYSTANIEM TAŚM THERA-BAND

W grupie SÓWKI realizowana jest innowacja „Więcej ruchu dla maluchów – zabawy i ćwiczenia na cztery pory roku z wykorzystaniem taśm Thera-Band”.
Założeniem innowacji jest rozwijanie aktywności fizycznej u dzieci. Polega ona na wykorzystaniu w zabawach i ćwiczeniach ruchowych niekonwencjonalnych rekwizytów jakimi są taśmy THERA-BAND, oraz umiejętne połączenie w przygotowanych zestawach takich metod jak : gimnastyka twórcza R. Labana, K.Orffa, gimnastyka rytmiczna A. i M. Kniessów, metoda ruchu rozwijającego W. Sherborne, metoda R.Przyborowskiej- Wynimko „Rytmy”, elementy z zakresu kinezjologii edukacyjnej. Ćwiczenia są proste, a zarazem efektywne, ponieważ ćwiczą wszystkie partie mięśni.
Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach i prostych ćwiczeniach ruchowych, z których czerpią radość i zadowolenie.