POWITANIE JESIENI

Nasze przedszkolaki serdecznie przywitały Pierwszy Dzień Jesieni. Było to zaskakujące wydarzenie, gdyż tego dnia gościła u nas Pani Jesień, która przyszła z koszem pełnym swoich jesiennych darów. Pani Jesień postanowiła przedstawić się naszym maluchom i pokazać, co przyniosła ze sobą. Była to doskonała okazja, aby bliżej poznać tę nową porę roku. Pani Jesień opowiadała dzieciom o cechach charakterystycznych dla Jesieni i o tym, jak zmienia się przyroda w tym okresie. Dzieci słuchały z zaciekawieniem, a nowe wiadomości utrwalały się w ich małych główkach. W tym wyjątkowym dniu w przedszkolu dominowały kolory jesieni: brązowy, pomarańczowy, żółty i czerwony. Pani Jesień zorganizowała wspólne tańce i śpiewanie piosenek. Po zajęciach przedszkolaki wyruszyły do ogrodu przedszkolnego, gdzie poszukiwały pierwszych oznak nadejścia jesieni. Z radością zbierały liście, kasztany i żołędzie, które stały się dla nich cennymi znaleziskami.