MUZYCZNE PODRÓŻE Z WRÓBELKIEM ELEMELKIEM

Program „Muzyczne Podróże z Wróbelkiem Elemelkiem” to zbiór muzycznych propozycji zabaw dla dzieci w wieku przedszkolnym, realizowanych w roku szkolnym 2020/2021 w grupie dzieci 5-6 letnich z grupy JEŻYKI.
Solfonki to unikalny instrument – inna forma dzwonków. Instrument, pozwala na bezstresową naukę gry i zachęca do tego, co w wychowaniu muzycznym niezwykle ważne – improwizacji i tworzenia muzyki.
„Muzyczne podróże Wróbelka Elemelka” to propozycje muzycznych podróży, będących propozycją zajęć kształtujących wrażliwość muzyczną, poczucie rytmu, wyobraźnię muzyczną i poprzez zabawę zachęcających dzieci do wspólnego muzykowania i twórczego myślenia. Propozycje przedstawiają mnóstwo muzycznych przykładów z różnych epok, które pozwolą dzieciom na zapoznanie się z większym spektrum muzyki artystycznej, poszerzenie wiedzy społecznej, przyrodniczej, matematycznej, historycznej oraz kulturowo-estetycznej.
W programie zawarto różnorodne działania oparte na muzyce, które są punktem wyjścia do projektowania różnorodnej aktywności dzieci.