DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

„…Bajeczki choć stare, nam dzieci uczyły, więc ekran niech stanie się znów dla nich miły.
Z nostalgią powróćmy, odkurzmy wspomnienia, mądrymi bajkami możemy świat zmieniać…”

Nasze “Wróbelki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten wyjątkowy dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy i rozwijania zainteresowań czytelniczych. Dla naszych maluchów przygotowaliśmy wyjątkowy pokaz mody inspirowany bajkowymi postaciami. Były tańce przy rytmach bajkowych utworów. Maluszki zapoznały się ze “Starymi bajkami”, m.in.: Reksio, Przygody kota Filemona, Bolek i Lolek, Muminki, Koziołek Matołek, Kubuś Puchatek. Odbył się quiz “Znawcy bajek”. Dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po fragmencie fotografii. Na koniec każdy pokolorował ulubionych bohaterów bajek tych znanych i mniej znanych.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to doskonała chwila, by w dzieciach rozbudzać pasję do literatury. Czytając maluchom bajki, pobudzamy ich wyobraźnię, rozwijamy fantazję, wspieramy pamięć i poszerzamy ich słownictwo.