OBCHODY DNIA DZIECKA W NASZYM PRZEDSZKOLU

W słoneczne, czwartkowe przedpołudnie, wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w ogrodzie przedszkolnym, aby radośnie obchodzić swój ulubiony dzień, czyli Dzień Dziecka. Inicjatorem tego międzynarodowego święta jest organizacja zwana International Union for Protection of Childhood, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata.

W ramach propagowania założeń obchodzonego od 1954 roku święta, wszystkie nasze przedszkolaki wspólnie uczestniczyły w wesołych zabawach, przepełnionych radością i beztroską. Na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych wspólnie przez Radę Rodziców oraz pracowników przedszkola. Dla przedszkolaków zorganizowano stanowisko puszczania baniek mydlanych, rysowania kredą, zabawy z chustą animacyjną, a piaskownica owinięta folią zmieniła się w wielką sztalugę, na której wszyscy chętni mogli malować farbami. Podczas zabaw z jogą dzieci ćwiczyły równowagę, rozciągały ciało i naśladowały zwierzęta. Największą radość sprawiły dzieciom zabawy na dmuchanym zamku, na którym mogły wyskakać się do woli. A dla ochłody były pyszne śmietankowe lody serwowane w wafelkach dzięki mobilnej lodziarni KRÓWKA.

I tylko szkoda, że Dzień Dziecka nie trwa cały rok. Ale w naszym przedszkolu w tym roku świętowaliśmy cały tydzień. Codziennie były zorganizowane atrakcje dla przedszkolaków: udział w wydarzeniu sportowym „Sprintem do Maratonu”, spotkanie: z policjantami i psami tropiącym oraz strażą pożarną i dzień z językiem angielskim – konkurs przedszkolny.