WYJŚCIE DO LABORATORIUM CHEMICZNEGO

Mama Bartusia zorganizowała wyjście do laboratorium chemicznego w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie. Tam dzieci poznały na czym polega praca chemika. Przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w doświadczeniach i eksperymentach przygotowanych przez szkolnego chemika, który niczym magik wyczarował kolor zielony łącząc barwę niebieską z żółtą,  napełnił balon dwutlenkiem węgla otrzymanym z połączenia sody oczyszczonej oraz octu. Jednak najbardziej wszystkim podobał się uzyskany obfity wulkan. Dzieci były pod dużym wrażeniem przeprowadzonych eksperymentów. Na pamiątkę otrzymały prezenty w postaci kredek i kolorowanek. Serdecznie dziękujemy pani Basi za zorganizowanie wyjścia.