WYCIECZKA DO REZERWATU PRZYRODY KUŹNIK

W dniach 26, 28 oraz 29 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wybrały się na pieszą wycieczkę krajoznawczą do rezerwatu przyrody Kuźnik znajdującego się na terenie gminy Piła.
Naszym przewodnikiem na wycieczce była pani leśnik Anna Kałka z Nadleśnictwa Zdrojowa Góra. Poznaliśmy przyrodę patrząc, słuchając, dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (mrowiska, korę drzew, rośliny, jajka, owady i ptaki).
Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością tematyki ochrony przyrody, doskonale wiedzą w jaki sposób należy ją chronić i dbać o nią.
Pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do przedszkola. Była to dla nas ciekawa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu w bezpośrednim kontakcie z naturą.