Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią

Grupa Zające w okresie Świąt Wielkanocnych była na wycieczce w Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią. Muzeum Kultury Ludowej w Osieku nad Notecią to skansen prezentujący kulturę materialną Krajny i Pałuk od XVIII do pocz. XX w.

Dzieci skorzystały z takich atrakcji, jak: zwiedzanie młynów oraz wnętrz chałup z przewodnikiem, a także pokazy etnograficzne (omłoty, obróbka lnu, pokaz wyrobu masła wraz z degustacją, wypiek wafli  wraz z degustacją).W klimat świąt Wielkanocnych dzieci miały możliwość podziwiać świąteczne aranżacje wnętrz oraz prezentację ludowych tradycji świątecznych północnej Wielkopolski. tj. zdobienia jaj, wyrobu pisanek, baranków wielkanocnych z masła, kwiatów z papieru i palm wielkanocnych, a także wielu ozdób świątecznych. Na koniec na dzieci czekała kolejna atrakcja: przejażdżka bryczką.