SPOTKANIE Z DOGOTERAPEUTĄ

Pies w przedszkolu? Tak. Dogoterapia, bo tak nazywa się rehabilitacja z wykorzystaniem psów to zabawa, miła forma spędzania czasu, ale także nauka, a przede wszystkim terapia. To możliwość okazania uczuć, przełamania barier, akceptowanie bliskiej obecności czworonoga, sposób na eliminację agresji i autoagresji u dziecka. Takie zajęcia w przedszkolu pozwalają rozwijać pozytywne emocje w dzieciach, a także wspomagają rozwój sfery umysłowej. W miesiącach marcu i maju dzieci z naszego przedszkola odwiedzili wyjątkowi goście- pies: Ralph wraz ze swoją opiekunką Panią Sylwią Miedzianowską. Podczas spotkania, przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psami, a także oswajały się z ich obecnością. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogami, głaskały, przytulały, sprawdzały jaką pies ma sierść, mogły poczuć bicie serca, obejrzeć łapy i uszy, a nawet pobawić się z nim.