KONKURS PRZYRODNICZY “POZNAJEMY UROKI LASU”

24 maja w Nadleśnictwie Zdrojowa Góra po raz kolejny odbył się konkurs przyrodniczy  „Poznajemy uroki lasu”, którego jesteśmy organizatorem we współpracy z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra. W konkursie wzięło udział sześć przedszkoli: Publiczne Przedszkole nr 3, Publiczne Przedszkole nr 4, Publiczne Przedszkole nr 6 im. Jasia i Małgosi, Publiczne Przedszkole nr 18 im. Kubusia Puchatka, Publiczne Przedszkole nr 19 im. Misia Uszatka,  Publiczne Przedszkole nr 14 im. Wróbelka Elemelka.

Zadania nie były proste, m.in. dzieci musiały wykazać się wiedzą nt. leśnego savoir vivre’u, połączyć w pary liść z owocem, rozpoznać po dotyku przedmiot, ułożyć na czas puzzle, odgadnąć nazwy zwierząt, ich przysmaki i miejsce zamieszkania oraz rozpoznać odgłosy świata zwierzęcego. Przedszkolaki biorące udział w konkursie wykazały się dużą wiedzą na temat lasu i otrzymały wspaniałe nagrody. Po konkursowych zmaganiach wszyscy wspólnie udali się na słodkie pączki.