KLUB MŁODEGO ODKRYWCY

W naszym przedszkolu z dniem 1 września 2021r. działalność swą rozpoczął Klub Młodego Odkrywcy. Jest to ogólnopolski program koordynowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Klub Młodego Odkrywcy to spotkania, podczas których dzieci  mogą wspólnie eksperymentować pod okiem Opiekuna. Dzięki temu zdobywają samodzielnie wiedzę. W całej Polsce i za granicą działa kilkaset tego rodzaju klubów, obejmują one zarówno szkoły jak i przedszkola.

Nasz przedszkolny klub nazywa się „Mali badacze” i funkcjonuje w grupie dzieci 6-letnich „Sikorki”. Systematyzując pracę klubu opracowany został program „Mali badacze- doświadczenia i eksperymenty w przedszkolu” autorstwa Anny Parchimowicz. Program stanowi zbiór pomysłów na zabawy badawcze i eksperymenty do wykorzystania podczas spotkań małych klubowiczów. Celem głównym programu jest rozbudzanie u dzieci ciekawości otaczającym światem, oraz nauczenie ich prowadzenia obserwacji, wyciągania trafnych wniosków z przeprowadzonych doświadczeń  i eksperymentów.

Opiekun klubu „Mali badacze”: Anna Parchimowicz